SZKOŁA PODSTAWOWA W LESZNIE
http://spleszno.superszkolna.pl

27 lutego 2013 19:25 | Aktualności

Ksiądz biskup Adam Szal w naszej szkole

27 lutego 2013 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej  szkole księdza biskup Adama Szala.  Społeczność szkolna na wejście  znakomitego gościa zaśpiewała pieśń "Bądź pozdrowiony gościu nasz". Po czym  pani dyrektor  szkoły Małgorzata Twardowska oraz  przedstawiciele samorządu uczniowskiego powitali oczekiwanego Gościa. Następnie  z wielką uwagą i w skupieniu wysłuchaliśmy pięknego przedstawienia wiekopostnego, które jeszcze raz ukazało nam,  jak dobry Jezus, który wybacza nam nasze grzechy i zawsze jest przy nas, nigdy nas nie opuszcza.
     Po przedstawieniu kilka słów do uczniów, zgromadzonych nauczycieli oraz rodziców wygłosił ksiądz biskup Adam Szal. Podziękował uczniom za piękny i bardzo wymowny występ. Następnie opowiedział baśń o małej księżniczce i jej wielkim, kochającym  sercu, otwartym na miłość i czynienie dobra bliźniemu. Opowieść ta bardzo wszystkich wzruszyła i pozostanie w naszej pamięci na długo.
      Na koniec ksiądz biskup życzył wszystkim uczniom, aby byli dobrymi uczniami i mieli wielkie, dobre  serca, jak mała  księżniczka, podkreślił też jak doniosłą rolę w kształtowaniu bycia wartościowym człowiekiem  odgrywa szkoła.

Zdjęcia: