14 stycznia 2015 13:43 | Aktualności

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W  świątecznej atmosferze, wśród niezliczonej ilości gwiazd i aniołów odbył się w naszej szkole
Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
Było śpiewająco, świątecznie i bardzo wesoło, a to dzięki tak licznie przybyłym gościom i przyjaciołom szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Medyka p. Marek Iwasieczko, Dyrektor GCK  p. Bernadeta Golik, pracownik Śwetlicy w Lesznie p. Danuta Muzykarz i pracownik Biblioteki w Lesznie p. Stanisława Hanasko. Mieliśmy także przyjemność gościć nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych w Hureczku, Medyce, Siedliskach i Torkach oraz rodziców dzieci.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: soliści kl. I-III, soliści kl.IV-VI i zespoły wokalne.W naszej gminie rośnie wyjątkowo utalentowane muzycznie i wokalnie pokolenie, dlatego członkowie jury mieli twardy orzech do zgryzienia.

Po długotrwałych dyskusjach udało się podjąć decyzję. Miło nam poinformować, że w kategorii kl. I-III Zuzanna Sydor zajęła drugie miejsce, w kategorii kl.IV-VI Nikola Zimoń zajęła drugie miejsce, a zespół wokalny w składzie Natalia Stasiaczek i Szymon Madycki zajął trzecie miejsce.

Gratulujemy i dziękujemy organizatorom konkursu p. W. Jakubowskiej, p. J. Nowińskiej oraz p. M. Małek. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.