19 stycznia 2015 23:18 | Aktualności

Jasełka

17 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka w Świetlicy w Lesznie odbyło się niezwykłe przedstawienie bożonarodzeniowe, w którym zagrali niezwykli aktorzy - rodzice uczniów i babcia naszej uczennicy. To niecodzienne wyzwanie aktorskie zaproponowała rodzicom pani Monika Małek. Dorośli aktorzy z nutką nieśmiałości i po chwili namysłu przyjęli propozycję, a efekt dwumiesięcznego zaangażowanie i wieczornych prób (pomimo wielu obowiązków) zaskoczył i wzruszył mieszkańców Leszna i zaproszonych gości.  W tym wyjątkowym dniu mieliśmy przyjemność gościć Wójta Gminy Medyka p. Marka Iwasieczko z żoną, Przewodniczącego Rady Gminy p. Ryszarda Adamskiego, sołtysa  wsi Leszno p. Szczepana Pietruszczaka.
  Rodzice i dzieci  z zaangażowaniem wcielili się w swoje role.Przedstawienie było widowiskiem na wysokim poziomie, z efektami świetlnymi i dźwiękowymi oraz  bogatą  scenografią przygotowaną przez  p. Wandę Jakubowską. Pomocą i wsparciem służyły p. Joanna Siciarz i p. Danuta Muzykarz. Należy tekże wspomnieć o uszytych specjalnie  na tę okazję strojach, w których podziwialiśmy aktorów. Największe wrażenie wywołałało jedenaście  baranków z zerówki, ktore przy żłobku odśpiewały  kołysankę dla śpiącego Jezuska. Wymownie ubrani byli tekże rodzice, którzy niemalże profesjonalnie odegrali swoje role.   Oto oni:

Babcia -       pani Stanisława Głuszko

Maryja -      pani  Joanna Kiełbasa,

Józef -         pan  Andrzej Sydor,

Ewa -           pani Barbara Zimoń

Adam -        pan Janusz  Kolasa

Archanioł -  pan  Jan Baran

Anioły -       pani   Agnieszka Madycka

pani  Barbara Stachniak

pani    Agata   Hirny

pani   Bagusława Rabiej

pani   Jolanta Biegaj

Aktorom serdecznie dziękujemy za tę niezwykłą incjatywę i cieszymy się, że  nasi ucznioiwe mają tak utelantowanych i wyjątkowych rodziców.

Po  "jasełkowych emocjach"  przygotowani do występu przez panią Wandę Jakubowska oraz Janinę Nowińską uczniowie klasy trzeciej cudownie deklamowali wiersze i  wesoło odśpiewali piosenkę "Super Babcia! Super Dziadek!"

O poczęstunek i zabwę taneczną dla Babć i Dziadków zatroszczyli się członkowie Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Leszno, którzy zadbali, aby seniorzy w  dobrym humorze tańczyli do rana.

Ciężka praca wszystkich osób, które przyczyniły się, aby ten styczniowy wieczór przebiegał w ciepłej i serdecznej atmosferze została nagrodzona gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Dzień Babci i Dziadka  na długo pozostał w pamięci seniorów oraz pozostałych mieszkańców Leszna.