14 października 2015 10:52 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku, 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten zwany także Dniem Nauczyciela wprawił wszystkich obecnych  w naszej szkole w radosny nastrój.  A to jak zwykle zasługa naszych utalentowanych i zawsze uśmiechniętych uczniów, którzy pod czujnym okiem pani  Katarzyny Pikuły - Ratusznej z humorem i bezstresowo odegrali swoje nietuzinkowe role w spektaklu pt. "Dzień z życia szkoły"
    Oprócz przedstawienia ciekawym punktem obchodów Dnia Nauczyciela był turniej szachowy o puchar Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Lesznie.
W rozgrywkach wzięło udział 20 zawodników i zawodniczek. Po długiej rywalizacji wyłoniono zdobywcę pierwszego miejsca i pucharu - Eryka Kiełbasę. Drugie miejsce zajął Kamil Rabiej, a trzecie Alan Zimoń. Spośród zawodniczek-szachistek najlepsze miejsce (ósme) zajęła Martyna Wawrzaszek. Warto zwrócic uwagę, że na turnieju szachowym zadebiutowali drugoklasiści - Gracjan Kiełbasa oraz Szymon Madycki. Wszystkim uczestnikomm serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

To były bardzo emocjonujące i niezapomniane chwile. Z niecierpliwością czekamy na kolejny  Dzień Edukacji Narodowej, który zbliża się wielkimi krokami :)