28 października 2015 20:53 | Aktualności

Rowerem i pieszo przez Medykę.

W końcu pogoda dopisała. Pojawiła się złota, polska jesień  i po wielokrotnych próbach uadało się zorganizować Jesienny Rajd Rowierowy.

Grupa ok. 40- stu  uczniów i nauczycieli wyruszyła w długowyczekiwaną, rowerową podróż. Już po kilkunastu minutach usłyszeliśmy pierwsze okrzyki: Rajd Dakar!  Rajd Przetrwania! Hura! Błoto! :) Faktycznie wycieczka do najłatwiejszych nie należała, ale dobrego humoru i woli pokonywania błotnych przeszkód nikomu nie zabrakło. Po  godzinnej przeprawie pozytywnie nastawieni dotarliśmy do Parku w Medyce. Już z daleka zauważyliśmy włodarza  naszej gminy Pana Marka Iwasieczko, który ogrzewał się przy wielkim ognisku. Zostaliśmy gorąco przywitani i zaproszeni do wspólnego smażenia kiełbasek. Ileż było śmiechu i wrzasku podczas liściastej bitwy i zabawy w chowanego w parkowej scenerii. Najedzeni i zmęczeni wyruszyliśmy z dalszą podóż, aby poznać kolejne zakamarki naszej gminy. Spacerkiem przez mosteczek dotarliśmy do medyckiego dworku. Tu oczarowani gościnnością  i szacunkiem dla przeszłości Medyki podziwialiśmy malownicze dzieła miejscowych artystów i zdjęcia  medyckiego dworku  sprzed wielu lat. Następnie skorzystaliśmy z zaproszenia władz  i znów spacerkiem wyruszyliśmy w kierunku Urzędu Gminy Medyka. Tutaj Wójt zaprosił nas do Sali Konferencyjnej, w której odbywają się sesje Rady Gminy. Zasiedliśmy za stołami, przy których zazwyczaj obradują radni, sołtysi i dyrektorzy szkoł. Poczuliśmy się "wyjątkowo" i z uwagą wysłuchaliśmy opowieści dotyczącej specyfiki  pracy gminnych urzędników. Potem  nastąpiła miła niespodzianka. Pan Wójt zaprosił nas do swojego gabinetu. Pobiegliśmy tam z entuzjazmem. Zrobiliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć, a na koniec wizyty otrzymaliśmy pyszne cukierki.
     Teraz już nie zgubimy się w  labiryncie Urzędu Gminy, a Medykę znamy jak własną kieszeń.  Na pewno jeszcze tu wrócimy. Może warto pomyśleć o Wiosennym Rajdzie Rowerowym? Dlaczego nie?