14 listopada 2015 16:00 | Aktualności

Młody Nobel

W sobotę, 14 listopada 2015r., z inicjatywy Dyrektora Szkoły Podstawowej w Torkach - Pana Bartłomieja Górki oraz we współpracy z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Medyce - Panią Elżbietą Brodą, zorganizowano Piknik Edukacyjny „Młody Nobel" w którym udział brali uczniowie z calej gminy Medyka w tym także z naszej Szkoły. Ta kampania edukacyjna ma zachęcać dzieci i młodzież do poszerzania wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ten cel został w pełni osiągnięty.

Spotkanie studentów z uczniami, w przestronnych salach Szkoły Podstawowej w Medyce, miało formę pokazów i ćwiczeń warsztatowych. Młodzi miłośnicy nauk ścisłych mogli wziąć udział w fascynujących eksperymentach, dzięki którym poczuli się jak naukowcy, odkrywcy, konstruktorzy, ratownicy medyczni, a nawet detektywi. Niekonwencjonalny, innowacyjny i interaktywny sposób przekazywania wiedzy, okazał się najlepszą drogą do zdobycia nowych wiadomości i umiejętności. Po tych zajęciach, udzielanie pierwszej pomocy nie będzie stanowiło problemu, a fizyka, chemia, biologia, kryminalistyka czy robotyka, to tylko pozornie trudne dziedziny nauki.