31 października 2017 15:27 | Aktualności

Mogiły naszych przodków ocalić od zapomnienia.....

W październiku uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia - podaruj znicz na Kresy”. Biało – czerwone znicze mieszkańcy Leszna  i Torek  04 listopada osobiście zapalą na zapomnianych mogiłach naszych przodków znajdujących we Lwowie.
     Jak wiemy, w wyniku II wojny światowej te niezwykle ważne, dla historii Polski miejsca, znalazły się poza granicami naszego kraju. Cmentarze niszczeją, a na niektórych grobach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił nigdy ani jednej lampki. Szczególnie nam, potomkom Kresowiaków, na sercu powinien leżeć los zapominanych polskich mogił.
   Uczniowie naszej szkoły, pamiętając o swoim patriotycznym obowiązku postanowili oddać hołd zmarłym
i poległym Rodakom.  Dzięki zaangażowaniu Pani Stanisławy Hanasko, nauczycieli i uczniów  naszej szkoły udało się zebrać ok 60 zniczy. Ilość ta świadczy o tym, że nasi uczniowie odrobili „lekcję  patriotyzmu” .
     Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji przynosząc znicze serdecznie dziękujemy!