14 marca 2018 09:58 | Aktualności

Konkurs "Twierdza Przemyśl"

13 marca w Szkole Podstawowej nr 15 odbył się pierwszy etap - eliminacje XVII edycji konkursu historycznego Twierdza Przemyśl. O wejście do drugiego etapu - finału w szranki stanęło 50 uczniów ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych, a przepustką było jak najlepsze rozwiązanie testu. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w konkursie. Michał Kozar i Kacper Kazimierz, uczniowie klasy VI podeszli z entuzjazmem do konkursu. Chłopcy po raz pierwszy brali udział w tak szczegółowym konkursie ale z pewnością „nabrali” doświadczenia i za rok znów podejmą się tego wyzwania.
Podczas konkursu uczniowie mogli zobaczyć prezentację mundurów skonfliktowanych ze sobą armii z okresu Wielkiej Wojny. Ponadto żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich przedstawili współczesne umundurowanie, jakie obecnie obowiązuje tę formację wojskową. Na pamiątkę każdy z uczniów otrzymał notes specjalnie wydany na tę okazję przez Archiwum Państwowe w Przemyślu.