08 października 2012 09:39 | Aktualności

Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka - pokaz grupy "Rekonstrukto"

Poraz drugi w naszej szkole gościła grupa "REKONSTRUKTO", tym razem uczniowie mogli poznać dzieje "Staropolskiego Sarmatyzmu i Epoki Szlacheckiej" ze słynnymi sejmami i "liberum veto".

W programie pokazano między innymi tradycyjny strój Sarmaty, zbroję husarską, różnego rodzaje broń i metody walki. Między innymi - zobaczyliśmy pojedynki na szable, rapiery, hakownice. Ne obyło się bez polowania i procesu nad czarownicą, w którym to procesie ważną rolę pełniło krzesło inkwizycyjne. Uczniowie mogli osobiście zmierzyć się w pojedynku ze szlachcicem Sarmatą, wcześniej uczestnicząc w krótkim przeszkoleniu.
      I tak jak poprzednim razem, widowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem a aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Była to kolejna bardzo ciekawa lekcja historii.

widowisko